/Jak dopasować etui do swojego modelu smartfona?

Jak dopasować etui do swojego modelu smartfona?

Aktualnie właściciele telefonów wydają coraz więcej pieniędzy na ich zabezpieczenie. Hartowane szkło, oklejenie wyświetlacza czy zakup wzmacnianego etui to już podstawa przy telefonie za tysiąc złotych. Aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto, trzeba jednak idealnie dopasować akcesoria do telefonu.

Gadżety do telefonów podnoszą nie tylko ich walory estetyczne

Do niedawna jeszcze dominowało przekonanie, że etui na telefon może co najwyżej spełniać walory estetyczne – dodawać nieco uroku i personalizować konkretny smartfon tak, aby wyróżniał siebie oraz swojego właściciela. Wynikało to z tego, że konkretne modele smartfonów najróżniejszych marek i zróżnicowane serie produktów nie różniły się między sobą, prezentowały ten sam kształt i kolorystykę. Oryginalne etui Samsung czy Apple pozwalało więc na wyróżnienie swojego telefonu, a dopiero w drugiej kolejności zwracano uwagę na możliwości dodatkowej ochrony smartfona przez takie etui. Co charakterystyczne – w pierwszych latach rozkwitu technologii mobilnych sprzedawcom łatwiej było przekonać klienta do zapłacenia dodatkowego ubezpieczenia za telefon, niż jego odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniem albo kradzieżą.

Dobre etui Samsung ochroni nawet wyświetlacza

Pierwsze bolesne upadki telefonów dotykowych z wysokości czy uderzenie telefonem np. o blat stołu kończyło się zawsze pęknięciem wyświetlacza i kompletną utratą funkcjonalności telefonu. W przypadku tej najpopularniejszej dzisiaj technologii mobilnej koszt wymiany wyświetlacza przeważnie równał się kosztowi nabycia nowego telefonu, więc po takim uszkodzeniu nikt nie inwestował w naprawę telefonu. Z czasem modne stało się więc oklejanie wyświetlacza foliami lub szkłem hartowanym, które nadal przewodzi impulsy elektryczne niezbędne do sterowania dotykowym urządzeniem, ale przy okazji solidnie zabezpieczają i spajają powłokę wyświetlacza. Dopiero z czasem projektanci etui Samsung i innych marek dostrzegli, że właściwe przygotowanie krawędzi etui może zadziałać niczym „poduszka powietrzna” dla telefonu bez względu na to, czy upada na bok czy wyświetlaczem do góry lub dołu. Dzięki tej zmianie w podejściu do tworzonych gadżetów i akcesoriów, smartfon można dzisiaj z powodzeniem zabezpieczyć na kilku poziomach.